MaWo Group zaprasza Was mocno na pierwsze Spotkania Eksperckie MaWo Group pod hasłem Bezpieczna Firma Transportowa. 

Przygotowaliśmy dla Was trzy panele ze znakomitymi specjalistami. Porozmawiamy o kadrach, zatrudnianiu kierowców, księgowości, optymalizacji kosztów oraz bezpieczeństwie naszej firmy transportowej. Tylko praktyczna i konkretna wiedza oparta o wiedzę ekspertów i doświadczenia naszych klientów.

Panel nr 1:

Koszty utrzymania kierowcy. Umowy, diety, ryczałty. Emerytura kierowcy.

Joanna Kucyk

specjalistka ds kadrowych w kancelarii MaWo Group. Wie jakie umowy zawierać z kierowcami, aby koszty przedsiębiorcy transportowego jak najmniej ucierpiały. Na naszych Spotkaniach Eksperckich skupi się na optymalizacji kosztów z punktu widzenia kadrowego.

Wojciech Romaniuk

prezes i współwłaściciel MaWo Group. Specjalizuje się w ewidencji czasu pracy kierowców. Doprowadził do spotkania komisji parlamentarnej w Sejmie RP w obecności Ministra Infrastruktury, dotyczącej zmiany przepisów w rozliczaniu pracy kierowców. Jest orędownikiem likwidacji diet i ryczałtów, a tym samym urealnienia części składowych wynagrodzenia kierowcy. Na Spotkaniach wyjaśni, jak najlepiej powinno rozliczać się czas pracy kierowców.

Damian Bartnikowski

Ambasador Polskiego Transportu – marka osobista stworzona przez MaWo Group, która specjalizuje się w szkoleniach dla firm transportowych, reprezentowaniu przed organem kontroli ITD oraz profesjonalnych audytach u przewoźników. Na naszym wydarzeniu z pewnością doradzi w kwestii oszczędności firmowych pod kątem swoich działań.

Przemysław Koch

profesjonalny doradca ubezpieczeniowy. Zgodnie z rankingiem prestiżowej organizacji MDRT jest dzisiaj Numerem Jeden w Polsce. Tylko 1% Doradców na świecie jest członkiem MDRT, co umieszcza Przemka Kocha na najwyższym poziomie doradztwa w biznesie. Jest specjalistą w budowaniu indywidualnych programów ubezpieczeniowych na życie.  Przekonuje ludzi do inwestowania w swoje zdrowie i życie. Na Spotkaniach Eksperckich pokaże, jak przekonać kierowców zawodowych do przystąpienia do komercyjnej emerytury i jak ich szefowie mogą w tym pomóc. Przedstawi także dobrze działające programy grupowego ubezpieczenia zdrowotnego wraz z korzyściami, zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika.

Panel nr 2:

Księgowość w transporcie. Audyty. Optymalizacja kosztów.

Agnieszka Nowak

Główna Księgowa w Kancelarii Podatkowej MaWo Group Sp. z o.o., specjalistka ds. optymalizacji podatkowej,  zarządza  zespołem specjalistów ds. księgowości. Na naszym spotkaniu skupi się na prawidłowym rozliczaniu transportowych podmiotów gospodarczych pod kątem ich formy prawnej oraz konsekwencji finansowych, które z niej wynikają.

Andrzej Jagiełło 

doradca podatkowy, ekonomista. Specjalizuje się w obszarze współpracy pomiędzy podmiotami powiązanymi oraz w różnego typu reorganizacjach biznesowych, w tym dotyczących układania struktur prowadzenia biznesu. Zajmuje się również międzynarodowym prawem podatkowym z uwzględnieniem kwestii unikania podwójnego opodatkowania. Od ponad 10 lat zajmuje się tematyką podatkową, od 2019 roku wpisany na listę doradców podatkowych pod numerem 13568. Aktywnie prowadzi również działalność szkoleniową oraz współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer jako ekspert w portalu LEX. U nas skupi się na wykazaniu powiązania pomiędzy dobrą polityką podatkową wewnątrz firmy a optymalizacją kosztów, które są kluczowe dla naszych oszczędności i planowania finansów firmowych na przyszłość.

Dawid Rejmer

doktor nauk prawnych, radca prawny, Partner w Kancelarii Finansowej LEX. Członek ACCA – organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów. Ekspert Business Center Club ds. firm rodzinnych i sukcesji biznesu. Zajmuje się wdrażaniem projektów sukcesyjnych w firmach rodzinnych. Na Spotkaniach Eksperckich MaWo Group wyjaśni, dlaczego sukcesja jest tak ważna dla funkcjonowania naszych firm i co zmieniają w naszym życiu zawodowym fundacje rodzinne.

Panel nr 3:

Bezpieczna firma transportowa. Przyszłość, szkolenia, ubezpieczenia, zakupy i oszczędności.

Magdalena Michalak

współtwórczyni i szefowa największego portalu transportowego w Polsce www.etransport.pl  O transporcie wie wszystko. Zarówno tym polskim, jak i międzynarodowym. Zna wszystkich transportowców w Polsce;) Tym razem zdradzi najważniejsze trendy, które będą obowiązywać w transporcie w najbliższej przyszłości.

Katarzyna  Pawłowska

psycholog, dyrektorka Fundacji Jumper. Jest czynną motocyklistką, która 13 lat spędziła w międzynarodowej korporacji medycznej. Dzięki zamiłowaniu do motoryzacji wie na czym polega życie w trasie. Korzysta z wiedzy psychologicznej, aby pomagać kierowcom i przedsiębiorcom transportowym. U nas skupi się na tym, jak skutecznie wspierać kierowców, a tym samym ich szefów.

Bogdan Karkowski

prawnik, przedsiębiorca, członek zarządów wielu spółek prawa handlowego: z o.o. oraz akcyjnych . Pracował dla Enterprise Investors, największego funduszu Europy Środkowej i Wschodniej oraz Centrali Zakupów Leroy Merlin. Jako jedyny Polak współtworzył międzynarodową grupę zakupową dla grupy ADEO. Na naszych Spotkaniach Eksperckich skupi się na wyjaśnieniu czym jest dla nas, jako przedsiębiorców, bezpieczeństwo, jakie powinniśmy sobie stawiać cele w tym zakresie oraz odpowie na pytanie dlaczego przynależność do dobrej grupy zakupowej jest jednym z elementów bezpieczeństwa finansowego

Krystian Fiedziuszko

Prezes Fundacji Jumper, zawodowy kierowca z dwudziestoletnim stażem i doradca DGSA. Właściciel jednej z pierwszych Agencji Zatrudnienia Zawodowych Kierowców. Założyciel i pomysłodawca Fundacji Jumper, która poprzez nowoczesne szkolenia pomaga kierowcom po wypadkach. Specjalista do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na Spotkaniach Eksperckich skupimy się na szkoleniach kierowców które podnoszą bezpieczeństwo na drodze, ale także naszego przedsiębiorstwa transportowego.

Zaczynamy w środę, 1 marca, o godz. 12.00 a kończymy ok. godz. 17.00. Udział w Spotkaniach Eksperckich MaWo Group jest bezpłatny dla każdego klienta MaWo Group i członka BCC. 

Prosimy o zgłoszenia pod adresem ekspert@mawogroup.pl 

Dziękujemy i do zobaczenia w Legnicy.