Prośba o usprawnienie sytuacji na polskich granicach leży już na biurku premiera polskiego rządu i ministra infrastruktury. Przewodniczący komisji BCC ds transportu – Adam Juniszewski oraz ekspert ds transportu i prezes MaWo Group, Mariusz Frąc wystosowali list do premiera Morawieckiego z prośbą o doraźną pomoc w celu poprawienia płynności na granicach.

Właściciele firm transportowych dzwonią do nas przez cały czas i proszą o pomoc w najbardziej błahych sprawach, takich jak brak maseczek i rękawiczek na granicach dla kierowców. Kierowcy stoją po kilkadziesiąt godzin i nie mogą wykonywać swojej pracy. Niektórzy kierowcy boją się po prostu wracać do domu, aby nie narażać swojej rodziny. To są realne problemy dzisiaj na naszej zachodniej granicy – mówi prezes i współwłaściciel MaWo Group oraz doradca w rozwiązaniach dla transportu – Mariusz Frąc.

To co dzieje się na zachodniej granicy, to gigantyczny korek i problemy kierowców. W środę o godz. 21.30 jeden z kierowców przekazał, że korek w kierunku Olszyny ma 75 km. Bez zdecydowanych i natychmiastowych rozwiązań kierowcy nie będą mogli wykonywać swojej pracy. Bez transportu kołowego leki i żywność nie dotrą do naszych sklepów i aptek – podsumowuje sytuację przewodniczący komisji BCC ds transportu, Adam Juniszewski.

Wczoraj uruchomiono specjalny korytarz transportowy z porozumieniu z szefami krajów europejskich. Czekamy na więcej rozwiązań – mówią kierowcy i właściciele firm transportowych.

#listdopremiera #granica #polskiegranice #kierowcy#polskitransport