Przygotowaliśmy dla Was trzy panele z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach. Porozmawiamy o kadrach, zatrudnianiu kierowców, księgowości, optymalizacji kosztów oraz bezpieczeństwie naszej firmy transportowej. Będzie o sukcesji i fundacjach rodzinnych, które mogą zmienić Wasze patrzenie o finansach swojego biznesu. Serwujemy wyłącznie praktyczną wiedzę, która pozwoli Wam lepiej zarządzać własnymi firmami.

Zaczynamy we wtorek, 30 maja, o godz. 12.00 a kończymy ok. godz. 17.00. Udział w Spotkaniach Eksperckich MaWo Group jest bezpłatny dla każdego klienta MaWo Group i członka BCC. 

Prosimy o zgłoszenia pod adresem ekspert@mawogroup.pl 

Dziękujemy i do zobaczenia w Warszawie.

Panel nr 1:

Koszty utrzymania pracownika. Umowy, diety, ryczałty. Emerytura pracownika.

Joanna Kucyk

specjalistka ds kadrowych w kancelarii MaWo Group. Wie jakie umowy zawierać z pracownikami – kierowcami, aby koszty przedsiębiorcy transportowego jak najmniej ucierpiały. Na naszych Spotkaniach Eksperckich skupi się na optymalizacji kosztów z punktu widzenia kadrowego.

 

 

 

 

Wojciech Romaniuk

prezes i współwłaściciel MaWo Group. Specjalizuje się w ewidencji czasu pracy kierowców. Doprowadził do spotkania komisji parlamentarnej w Sejmie RP w obecności Ministra Infrastruktury, dotyczącej zmiany przepisów w rozliczaniu pracy kierowców. Jest orędownikiem likwidacji diet i ryczałtów, a tym samym urealnienia części składowych wynagrodzenia kierowcy. Na Spotkaniach wyjaśni, jak najlepiej powinno rozliczać się czas pracy kierowców.

Przemysław Koch

profesjonalny doradca ubezpieczeniowy. Zgodnie z rankingiem prestiżowej organizacji MDRT jest dzisiaj Numerem Jeden w Polsce. Tylko 1% Doradców na świecie jest członkiem MDRT, co umieszcza Przemka Kocha na najwyższym poziomie doradztwa w biznesie. Jest specjalistą w budowaniu indywiduanych programów ubezpieczeniowych na życie. Przekonuje ludzi do inwestowania w swoje zdrowie i życie. Na Spotkaniach Eksperckich pokaże, jak przekonać kierowców zawodowych do przystąpienia do komercyjnej emerytury i jak ich szefowie mogą w tym pomóc. Przedstawi także dobrze działające programy grupowego ubezpieczenia zdrowotnego wraz z korzyściami, zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika.

Panel nr 2:

Finanse w transporcie. Audyty. Optymalizacja kosztów i bezpieczeństwo finansowe. Grupy zakupowe. Sukcesja i fundacja rodzinna – moderator Mariusz Frąc z MaWo Group. 

Agnieszka Nowak

Główna Księgowa w Kancelarii Podatkowej MaWo Group Sp. z o.o., specjalistka ds. optymalizacji podatkowej, zarządza zespołem specjalistów ds. księgowości. Na naszym spotkaniu skupi się na prawidłowym rozliczaniu transportowych podmiotów gospodarczych pod kątem ich formy prawnej oraz konsekwencji finansowych, które z niej wynikają.

Dawid Rejmer

doktor nauk prawnych, radca prawny, Partner w Kancelarii Finansowej LEX. Członek ACCA – organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów. Ekspert Business Center Club ds. firm rodzinnych i sukcesji biznesu. Zajmuje się wdrażaniem projektów sukcesyjnych w firmach rodzinnych. Na Spotkaniach Eksperckich MaWo Group wyjaśni, dlaczego sukcesja jest tak ważna dla funkcjonowania naszych firm i co zmieniają w naszym życiu zawodowym fundacje rodzinne.

Mariusz Marciniak

broker ubezpieczeniowy, specjalizuje się w obsłudze reklamacji transportowych w zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej, tzn. wszystkiego, co jest na etapie przedsądowym w zakresie roszczeń pomiędzy podmiotami. Firma Cargo Broker zawiera umowy ubezpieczenia w transporcie, prowadzi szkody i roszczenia ubezpieczeniowe, specjalizując się w szkodach od odpowiedzialności cywilnej transportu, ładunków, pojazdów i ryzyk towarzyszących. Nasz ekspert prowadzi również bardzo intensywnie szkolenia dla przewoźników z reklamacji transportowej. W branży ubezpieczeniowej pracuje od 23 lat, a jako broker od 13. Jego dewizą jest zawieranie umów ubezpieczenia w taki sposób, aby zapewnić ochronę przy szkodzie. Jako właściciel i prezes Cargo Broker, rocznie obsługuje 500 szkód ubezpieczeniowych i reklamacji transportowych.

Panel nr 3:

Bezpieczna firma transportowa. Przyszłość, szkolenia, audyty i oszczędności. Zdrowie kierowcy i przewoźnika.

Magdalena Michalak

współtwórczyni i szefowa największego portalu transportowego w Polsce www.etransport.pl  O transporcie wie wszystko. Zarówno tym polskim, jak i międzynarodowym. Zna prawie wszystkich transportowców w Polsce;) Tym razem zdradzi najważniejsze trendy, które będą obowiązywać w transporcie w najbliższej przyszłości.

Katarzyna  Pawłowska

psycholog, dyrektorka Fundacji Jumper. Jest czynną motocyklistką, która 13 lat spędziła w międzynarodowej korporacji medycznej. Dzięki zamiłowaniu do motoryzacji wie na czym polega życie w trasie. Korzysta z wiedzy psychologicznej, aby pomagać kierowcom i przedsiębiorcom transportowym. U nas skupi się na tym, jak skutecznie wspierać kierowców, a tym samym ich szefów.

Krystian Fiedziuszko

Prezes Fundacji Jumper, zawodowy kierowca z dwudziestoletnim stażem i doradca DGSA. Właściciel jednej z pierwszych Agencji Zatrudnienia Zawodowych Kierowców. Założyciel i pomysłodawca Fundacji Jumper, która poprzez nowoczesne szkolenia pomaga kierowcom po wypadkach. Specjalista do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na Spotkaniach Eksperckich skupimy się na szkoleniach kierowców które podnoszą bezpieczeństwo na drodze, ale także naszego przedsiębiorstwa transportowego.

Damian Bartnikowski

Ambasador Polskiego Transportu – marka osobista stworzona przez MaWo Group, która specjalizuje się w szkoleniach dla firm transportowych, reprezentowaniu przed organem kontroli ITD oraz profesjonalnych audytach u przewoźników. Na naszym wydarzeniu z pewnością doradzi w kwestii oszczędności firmowych pod kątem swoich działań.