Węgierska firma transportowa w związku z koronawirusem i kwarantanną, którą objęto 11 gmin na północy Włoch, postanowiła wstrzymać przewozy do i z dotkniętego epidemią regionu.

Waberer’s, jak wynika z doniesień węgierskiej prasy, na dwa tygodnie zawiesił trasy do i z Lombardii i Wenecji Euganejskie na północy Włoch. O wdrożeniu tego nadzwyczajnego środka przedsiębiorstwo zdecydowało się w zeszły poniedziałek. W ten sposób firma chce chronić zdrowie pracowników i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się koronawirusa.

Włoskie gminy objęte kwarantanną
Pod koniec lutego włoskie władze zmuszone były podjąć nadzwyczajne środki mające na celu ochronę zdrowia obywateli i powstrzymanie epidemii nowego niebezpiecznego wirusa. W tym celu Włosi objęci kwarantanną 11 gmin na północy Włoch:

– w regionie Lombardii: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;

– w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia radzi, jak zabezpieczyć się przed zarażeniem. Warto stosować się do tych kilku wskazówek, szczególnie udając się w trasę w kierunku północnych Włoch.
Ministerstwo Zdrowia przypomina, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego też należy
zachowywać bezpieczną odległość (minimum 1 metr) między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Należy często myć ręce, używając mydła i wody. W przypadku braku dostępu do wody, można skorzystać z żeli lub płynów dezynfekujących na bazie alkoholu (min. 60 proc.). Ponadto MZ radzi także unikać dotykania dłońmi nosa, oczu oraz ust.
Nie zaleca się natomiast używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2