MaWo Group było gościem kolejnej edycji Międzynarodowego Forum Gospodarczego, organizowanego przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki. To najbardziej prestiżowe wydarzenie biznesowe w Polsce, które odbyło się 25 maja 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przy okazji wydarzenia nasza spółka otrzymała nominację do nagrody CHAMPION BIZNESU. To dla nas ważne wyróżnienie, gdyż to kategoria, która docenia promocję wizerunku polskiej gospodarki oraz wdrażanie w życie zasad odpowiedzialnego biznesu. Zostaliśmy także docenieni za rzetelność naszych usług. 

W roli prelegenta na specjalnym panelu poświęconemu transportowi wziął udział  Mariusz Frąc, prezes i współwłaściciel MaWo Group. Przedstawił najważniejszy dzisiaj problem naszej branży, tj. rozdrobnienie transportu i brak jego konsolidacji. Odpowiedział na pytanie dlaczego polski rząd nie pomaga polskiemu transportowi po wprowadzeniu przepisów pakietu mobilności i jakie są tego konsekwencje. Podkreślił, że jako transportowcy możemy czuć się dyskryminowani w kwestii przepisów kodeksu pracy i nieuregulowanej definicji diet, które mają ogromny wpływ na rozliczenia zawodowych kierowców w Polsce.

– To było pomimo przedstawianych problemów bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim szczere, bez lukru i bardzo merytoryczne. Dobrze, że udało się podnieść w takim gronie problem edukacji branżowej w Polsce, a co z a tym idzie permanentny brak zawodowych kierowców do pracy. Transport musi trzymać się razem, bo tylko wtedy przetrwamy – podsumowuje Mariusz Frąc.

Na Forum pojawili się samorządowcy z całej Polski, prezesi oraz dyrektorzy firm zarówno prywatnych, jak i państwowych ze wszystkich sektorów gospodarki – nieruchomości, branży energetycznej, chemicznej, medycznej, turystycznej, przemysłu ciężkiego czy technologii IT. Udział wzięli również przedstawiciele środowisk akademickich, przede wszystkim politechnik i uniwersytetów. Żywimy przekonanie, że wydarzenie przyniesie nowe inicjatywy i wymierne korzyści na rzecz jeszcze większego rozwoju gospodarczego, a transportu w szczególności.

Patronat medialny nad wydarzeniem – Dziennik Gazeta Prawna

#MiędzynarodoweForumGospodarcze #CHAMPIONBIZNESU