ROZLICZENIA KIEROWCÓW

Rozliczenia kierowców

Nasza pierwsza usługa, która wprowadziła nas na rynek firm transportowych, to ewidencja czasu pracy kierowców. Największa grupa naszych klientów ma problem z naliczaniem wypłat dla kierowców. Dlatego wyspecjalizowaliśmy się w ewidencji i rozszerzyliśmy nasze usługi o kolejne obszary, które są ściśle powiązane z ewidencją czasu pracy kierowców. Delegacje, płace minimalne na terenie Unii Europejskiej, raporty wykroczeń – to tylko niektóre z nich. Nasze narzędzia i wiedza, które wykorzystujemy od lat do tworzenia ewidencji czasu pracy kierowców mają swoje odzwierciedlenie podczas kontroli jednostek do tego upoważnionych. Wszyscy nasi klienci potwierdzają, że nie znaleziono żadnych błędów.

Wiemy jak optymalizować umowy o pracę dla kierowców. Wszystkie nasze działania są zgodne z prawem i pozwalają właścicielom firm transportowych na realne oszczędności związane ze składkami społecznymi i podatkami.

Mamy ekspertów w dziedzinie rozliczania kierowców. Tworzymy profesjonalne raporty z zakresu ITD. Wypróbuj współpracę z zespołem MaWo Group. Wspieramy transport od ponad 10 lat. 

Czym zajmują się kadry obsługujące kierowców?

Pracownicy kadr w transporcie, zajmują się głównie ewidencją czasu pracy kierowców, segregacją umów i faktur za ewentualne noclegi, delegację oraz paliwo, a także podpisywaniem stosownych umów. Kadry kierowców oferują profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy, dzięki czemu cały proces może zostać ujednolicony, a rozliczenia (w tym rozliczenia czasu pracy) przestają być kłopotem dla przedsiębiorców. Osoby zatrudnione do ewidencji i rozliczenia czasu pracy kierowców posiadają kompleksową wiedzę z zakresu przepisów prawa oraz rozliczeń.

Jak wygląda rozliczenie czasu pracy w firmie transportowej?

Najważniejszym elementem każdej firmy logistycznej jest rozliczenie czasu pracy kierowcy. Ewidencja tego typu działań pozwala na określenie stawek godzinowych dla pracowników, dzięki czemu nie ma problemu z późniejszym dokonaniem wypłat na daną kwotę. Prawidłowa ewidencja czasu pozwala także uniknąć zbędnych nieporozumień na linii pracodawca-pracownik. Czas pracy jest równie ważny jak rozliczenie się kierowców z delegacji oraz diet zagranicznych. Wszystkie te elementy powinny być każdorazowo zawarte w umowach podpisywanych z kierowcami oraz zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami prawa.

Delegacje i diety dla kierowców tira – jak je rozliczać?

Dieta oraz wynagrodzenie za delegację jest odgórnie narzucone przez przepisy prawa obowiązujące
w danym kraju. W przypadku Polski, dzienna dieta dla kierowcy tira wynosi około 30 złotych. Najczęściej jest ona rozliczana z kierowcą w formie gotówkowej. Ta kwota ma pokryć ewentualne koszty kierowcy, które zostają poniesione na nocleg i wyżywienie w ciągu przerwy od kierowania pojazdem. Rozliczenia delegacji oraz diet odbywają się za pomocą specjalistycznych wyliczeń godzinowych oraz w oparciu o przepisy prawne obowiązujące w danym kraju, w którym aktualnie znajduje się kierowca.

 

Oferta

ROZLICZENIA KIEROWCÓW

Specjalizujemy się w ewidencji czasu pracy kierowców oraz obszarach ściśle z nia powiazanych.

KSIĘGOWOŚĆ I KADRY

Oferujemy pełny zakres usług księgowo – kadrowych, który potrafimy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

OBSŁUGA PRAWNA

MaWo Group zapewnia profesjonalną obsługę prawną firm transportowych.

EUROPA I NUMER ALARMOWY
MaWo Group szuka najlepszych rozwiązań dla firm transportowych oferując wsparcie językowe dla kierowców prowadzących dzialalność na terenie Europy.
SZKOLENIA

Stworzyliśmy pakiet szkoleń, który pomaga lepiej prowadzić przedsiębiorstwo zajmujące się transportem.

Narzędzia IT

MaWo Group wprowadza także narzędzia z zakresu IT, które ułatwiają zarządzanie i podnoszą jakość pracy w transporcie.

Dokumenty kierowcy wymagane podczas rozliczeń

Podczas rozliczeń kierowców należy posiadać komplet dokumentów, które mówią o tym, jaką ilość paliwa zatankował kierujący do pojazdu, jaką kwotę wydał na noclegi oraz wyżywienie oraz odczyty tachometru, umożliwiające ewidencję czasu pracy. Obecnie stosuje się nowoczesne systemy monitoringu, które pozwalają na zdalne odczyty czasu pracy, a także miejsca położenia pojazdu wraz z kierowcą. Aby poprawnie rozliczyć czas pracy kierowcy, musi on dostarczyć wszelkie dokumenty np. faktury za nocleg, potrzebne do wykonania zwrotu kosztów.

Istotne jest także posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów kierowcy podczas ewentualnych kontroli drogowych lub PIP, dlatego kadry zajmujące się rozliczaniem kierowców, zajmują się także gromadzeniem dokumentów i ich prawidłowym obiegiem. Rozliczenia kierowców to często skomplikowany proces, dlatego warto zainwestować w profesjonalne doradztwo oraz obsługę kadrową umożliwiającą sprawną ewidencję czasu pracy kierowców oraz ich rozliczeń z delegacji i diet. Prawidłowe wykonanie rozliczeń wpływa bowiem na stosunki kierowców ze swoimi pracodawcami,
a także ich zadowolenie.

Rozliczenia czasu pracy

MaWo Group to lider w branży transportowej, któremu ufa coraz więcej klientów.

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam zbudować firmę, która daje nam satysfakcję i możliwość rozwoju a naszym klientom bezpieczeństwo i zadowolenie. Dbamy o bezpieczeństwo finansowe klientów. Specjalizujemy się w kadrach kierowców i księgowości transportowej. Skutecznie reprezentujemy przedsiębiorców w instytucjach finansowych i kontrolujących.

Rachunkowość firm transportowych

Zaufali nam

Business Centre Club
ICO
Związek pracodawców
ORSOBHP
etransport.pl
Business Centre Club