To nie jest łatwy czas w branży transportowej. To nie jest dobry czas dla polskiej gospodarki. Zadajemy sobie coraz częściej trudne pytania i zaczynamy zastanawiać się nad zasadnością prowadzenia dalej biznesu.

Wielu przedsiębiorców transportowych zastanawia się dzisiaj nad restrukturyzacją firm transportowych. Składa się na to wiele czynników. – Wejście przepisów Pakietu Mobilności, problemy w firmach związane z wprowadzanymi zasadami Polskiego Ładu, rosnąca inflacja od ubiegłego roku oraz niewątpliwie wojna na Ukrainie, która zaczyna uwypuklać problem zawodowych kierowców w Polsce, których znaczną część stanowili ukraińscy pracownicy – wylicza Mariusz Frąc, prezes i współwłaściciel MaWo Group oraz ekspert ds. rozwoju polskiego rynku transportowego. MaWo Group chętnie pomaga transportowcom w restrukturyzacji ich spółek oraz wdrażaniu najlepszych metod optymalizacji transportu. Znajduje najlepsze rozwiązania prawne i podatkowe. Pomaga także przy sprzedaży firm transportowych, które mają problemy finansowe. Takich sytuacji na polskim rynku transportowym jest coraz więcej, patrząc na ostatnie sześć miesięcy.

Według naszego eksperta księgowego, specjalizującego się w przekształcaniu spółek handlowych, największym koszmarem dla przedsiębiorców w naszej branży były konsekwencje zmian w ustawie o czasie kierowcy. – To te przepisy spowodowały największe koszty u naszych klientów, a także najwięcej kłopotów organizacyjnych wewnątrz firm – stwierdza Krzysztof Dybo, prezes MaWo Group odpowiadającej za sferę księgowo – kadrową. – Poza tym, te przepisy są naprawdę skomplikowane i zmieniają się cały czas. Ponadto, przedsiębiorcy nie mieli czasu na zapoznanie się z nimi i tym samym na przygotowanie się do nadchodzących zmian – konkluduje Dybo.

Jeżeli są wśród Was są właściciele firm transportowych, którzy zamierzają zrestrukturyzować działalność transportową lub po prostu ją sprzedać, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem – Mariuszem Frącem, tel. 664963627, mail: mariusz.frac@mawogroup.pl