W tym roku obchodzimy 10 lat swojej działalności na polskim rynku transportowym. Mamy swoje główne siedziby w Legnicy, Lubinie i Raszówce. Postanowiliśmy uczcić ten fakt tak jak lubimy. Zaplanowaliśmy rajd rowerowy nad morzem. Nie tylko po to, aby odetchnąć świeżym powietrzem, naładować baterie i stworzyć plan rozwoju MaWo Group na kolejne 10 lat. Ale także po to, aby przy okazji pomóc bardziej potrzebującym.

„Jedziemy rowerem nad morze”. Zaczynamy w Świnoujściu 5 września, a kończymy w Ustce pięć dni później. Przy okazji jubileuszowego rajdu rowerowego, wraz z Fundacją ESPA, pomagamy zaprzyjaźnionej rodzinie zastępczej z Legnicy.

Fundacja ESPA pomaga od wielu lat rodzinom zastępczym i szkoli osoby, które chciałyby podjąć się tego trudnego zadania. Przy wsparciu dobrych ludzi i nieprzejednanej postawie prezesa Fundacji ESPA, Norberta Palimąki, udaje się pomagać kolejnym rodzinom. Tym razem, pomagamy w ramach rajdu rowerowego na 10-lecie MaWo Group, rodzinie zastępczej z Legnicy. Aby realnie pomóc, powinniśmy zebrać minimum 5000 pln. Jak zbierzemy 10.000 pln, to będzie fantastycznie. Wszyscy uczestnicy rajdu wpłacają na konto Fundacji dobrowolną kwotę. Zwracamy się także do wszystkich ludzi dobrej woli o otwarcie serc i portfeli.

Numer konta 42 1240 1473 1111 0010 1165 6123 – koniecznie z dopiskiem „darowizna – rajd MaWo”

Rodzinę zastępczą w Legnicy prowadzi wspaniała kobieta, Zofia Cisielska. Ma 80 lat i poświęca swój czas i miłość 17-letnim bliźniakom, Sandrze i Marcinowi. Oboje uczą się jeszcze. Mają także orzeczenie o niepełnosprawności. Sandra choruje na epilepsje, interesuje się fotografią. Marcin choruje na jaskrę i łuszczycę. Chcemy im pomóc z remontem mieszkania znajdującego się przy ulicy Czarnieckiego w Legnicy, które dzisiaj jest w fatalnym stanie. Nasza rodzina zastępcza, to klienci naszego Sklepu Socjalnego. Dzieci dostały mieszkania do remontu, ale środki rodziny nie pozwalają nawet na jego rozpoczęcie. Koszty remontu jednego mieszkania to 40 tysięcy złotych, a drugiego to 24 tysiące złotych.

www.fundacjaespa.org

Zbiórka rusza w momencie startu rajdu rowerowego z okazji 10-lecia MaWo Group, tj. 5 września i potrwa do ostatniego dnia września tego roku.

Liczymy na Wasze wsparcie.