Dochodzą do nas różne, często sprzeczne informacje na temat tego, jakie faktycznie zmiany przyniesie wprowadzenie programu Polski Ład. Niektórzy mają obawy, że zmiany podatkowe bardzo niekorzystnie odbiją się na finansach firmowych. Inni upatrują w tym nową szansę na rozwój własnej działalności gospodarczej. Jak jest naprawdę? 

Bez zbędnego zagmatwania i niuansów, na te pytania odpowiedzą organizatorzy specjalnej edycji Forum Transportowego, które odbędzie się 2 grudnia w Legnicy. Wszyscy wykładowcy są praktykami biznesu i w sposób przystępny wyjaśnią o co chodzi w tym Polskim Ładzie i jaki to będzie miało wpływ na przedsiębiorców.

Nie podoba mi się ekspresowe tempo wprowadzania tak dużej ilości zmian – mówi jeden z ekspertów rynku transportowego, Mariusz Frąc. Dużo przedsiębiorców, z którymi rozmawiam boi się zmian proponowanych przez program rządowy, bo nikt z pomysłodawców nie wytłumaczył dokładnie, o co tu chodzi. Mamy tu zdecydowanie za dużo niedomówień i niejasności oraz sfer, które pozwala nam się dowolnie interpretować. A to rodzi pewien chaos i mnóstwo pytań. To na pewno nie służy dobrze przedsiębiorcom transportowym. Niestety, widzę w programie Polski Ład kilka aspektów, które mogą „zamknąć” część firm transportowych. Jakich? Na wyjaśnienie zapraszam 2 grudnia na forum transportowe do Legnicy – zachęca Mariusz Frąc, jeden z ekspertów i wykładowców wydarzenia.

Podczas forum sporo miejsca poświęcimy rozwiązaniom podatkowym, proponowanym w Polskim Ładzie, które mogą zmienić rzeczywistość firm transportowych. Tutaj o wykład poprosiliśmy ekonomistę, który specjalizuje się w księgowości transportowej od 10 lat, Krzysztof Dybo.  – Ja uważam, że nie należy bać się Polskiego Ładu, tylko trzeba się do niego dobrze przygotować – konkretnie podsumowuje Dybo.

Ostatnim ważnym aspektem, któremu poświęcimy czas na Forum, będzie ubezpieczenie majątku firmowego i sukcesja. Często zastanawiamy się, co dzieje się z majątkiem firmowym po śmierci właściciela, współwłaściciela czy współudziałowca? Bardzo często nie mówi się o zagrożeniach, które w takiej sytuacji mogą spotkać spadkobierców czy wspólników zmarłego właściciela – mówi Przemysław Koch, ekspert ubezpieczeń życiowych i zabezpieczenia majątku firmowego. Sukcesja w firmie i majątku firmowym to tematy, na które trzeba rozmawiać. W firmach transportowych ten temat zawsze jest omawiany i wywołuje duże emocje – podsumowuje Przemysław Koch.

Eksperci od polskiego rynku transportowego, księgowości transportowej oraz ubezpieczeń majątku firmowego w transporcie zapraszają na Forum Transportowe do Legnicy, które odbędzie się 2 grudnia br. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości związane z Polskim Ładem, które mogą mieć wpływ na polski transport.