Im bliżej końca 2021 roku, tym większy ruch w biurach rachunkowych i kancelariach prawnych. Nowe przepisy wprowadza się pospiesznie, co nigdy nie służy dokładności.

Dopiero co poprawiono ujawnione wcześniej błędy w nowej ustawie, a już pojawiają się kolejne, które wykryli fachowcy. Należy się spodziewać, że początek roku będzie obfitował w spory i rozterki, jak postąpić w niektórych, szczególnych przypadkach. Nie wdajemy się jednak w prawne spory, a robimy jedynie krótki przegląd najważniejszych zmian, o których wiemy pod sam koniec 2021 r. Bowiem całkiem możliwe, że w kolejnych miesiącach 2022 r. pojawią się następne poprawki i zmiany w „najgorętszym” akcie prawnym ostatnich lat. Podatki zawsze budziły wiele dyskusji, a tym razem chodzi niemal o małą rewolucję.

Tak, sytuacja jest napięta. Widzimy to po reakcjach naszych klientów. Pomimo tego, że jesteśmy dobrze przygotowaną na zmiany kancelarią podatkową, zatrudniamy 50 specjalistów od księgowości i kadr transportowych, to musimy tłumaczyć zawiłości Polskiego Ładu. Niestety przekaz medialny nam nie pomaga, ponieważ jest tam mnóstwo nieścisłości i właściciele firm transportowych nie wiedzą co tak naprawdę ich czeka – potwierdza naszą tezę Krzysztof Dybo, prezes Kancelarii Podatkowej MaWo Group

Cały artykuł na https://etransport.pl/wiadomosc,65808,mala_rewolucja_cz_1.html